top of page
STUDIUM.png

radyo punctum'u farklı platformlardan takip edebilirsiniz

Spotify Logosu

no.03

Utku Özmakas ve Yasin Karaman, Studium’un yeni bölümünde konukları Bora Erdağı ile Nikos Kazancakis’in ünlü romanı Zorba’nın tarihsel, edebi, politik, felsefi önemi üzerine söyleşiyorlar.

no.02

Utku Özmakas ve Yasin Karaman Studium'un bu bölümünde yazma ritüelleri üzerine söyleşiyor. Sylvia Plath'den Jonathan Franzen'a, Agatha Christie'den Hemingway'e, Proust'tan Flaubert'e, Cortazar'dan Sartre'a, çeşitli yazarlara değinerek yazma sürecindeki disiplin pratiklerinin karşısına eserin formuna ruh üfleyen ilham seanslarının antropolojisini koyuyorlar.

no.01

Radyo Punctum'un sunduğu Studium programında Utku Özmakas ve Yasin Karaman, müşterek düşünme günlüğünde bu kez Daniel Pennac'ın Roman Gibi'sinden hareketle erteleme, yarım bırakma hakkında sohbet ediyorlar. 

no.00

Radyo Punctum'un sunduğu Studium programında Utku Özmakas ve Yasin Karaman, Punctum’un ilk dosya konusu bağlamında eleştiriyi masaya yatırıyor. Frankenstein’dan ödüllere, etkileme endişesinden kitap eklerine kadar geniş bir coğrafyada birbirlerine sorular bırakarak, kültür ortamımızda eleştirinin farklı veçhelerine dair ipuçları arıyorlar.

bottom of page