top of page
Adsız tasarım.png

Radyo Punctum'un

YouTube kanalında, belirli bir program dahilinde olmaksızın yayınlanan söyleşi, podcast ya da canlı yayınların sıralı listesi.

Spotify Logosu

Punctum Edebiyat Söyleşileri:

Sema Kaygusuz

Punctum Edebiyat Söyleşileri kapsamında, 17 Ocak 2024 Çarşamba günü Sema Kaygusuz'u ağırladık.

 

TESAK Kadıköy'de Cana Bostan'ın moderatörlüğünde gerçekleştirdiğimiz söyleşinin kaydı, Radyo Punctum'un YouTube kanalında.

Punctum Edebiyat Söyleşileri:

Hakan Bıçakcı

Punctum Edebiyat Söyleşileri kapsamında, 11 Kasım Cumartesi günü Hakan Bıçakcı’yı ağırladık. TESAK Kadıköy'de çok keyifli bir edebiyat sohbeti gerçekleştirdik.

Moderatör: Cana Bostan

Punctum Sinema Söyleşileri:

Deniz Celiloğlu

Punctum Sinema Söyleşileri kapsamında, 13 Ekim 2023 Cumartesi günü Deniz Celiloğlu ile birlikteydik. Robinson Crusoe 389 Kitabevi'nde gerçekleştirdiğimiz keyifli söyleşinin kaydı, Radyo Punctum'un YouTube kanalında.

Moderatör: Cana Bostan

Afet ve Enkazbilim: Yıkımdan Dayanışmaya (Aslı Odman & Mine Yıldırım)

Punctum Söyleşileri, sosyal bilimci ve İSİG Meclisi gönüllülerinden Aslı Odman ile Dört Ayaklı Şehir'in koordinatörü araştırmacı Mine Yıldırım'ın "Afet ve Enkazbilim: Yıkımdan Dayanışmaya" söyleşisiyle başladı.

Hayvan Arama Kurtarma:

Mine Yıldırım ile Söyleşi

Deprem bölgesindeki hayvan arama kurtarma çalışmalarını, yaşam hakkı, yuvalandırma ve hayvanlar için afet planı gibi başlıkları Dört Ayaklı Şehir ekibinin koordinatörü, araştırmacı ve akademisyen Mine Yıldırım ile konuştuk.

Moderatör: Cana Bostan

Felaketin Siyaseti:

Ferda Keskin

ile Söyleşi

Deprem, kayıplar, merkezi yönetim, felaketin siyasal ve hukuksal alana yansımaları, acil yardımın tekelleşmesi, mülksüzleştirme pratikleri, medyanın felaket anlatısı, kent hafızalarının yitimi ve dayanışma modelleri gibi başlıkları depremin ilk günlerinde Antakya'da bulunan Ferda Keskin ile konuştuk.

Kemal Atakay'ı Anımsamak: Mete Özel ile Söyleşi

Kısa süre önce kaybettiğimiz kıymetli çevirmen Kemal Atakay'ın anısına, arkadaşı şair Mete Özel ile söyleşi.

Moderatör: Utku Özmakas

''Gerçeğin Belleği'' Üzerine: Sercan Çalcı ile Söyleşi

''Whitehead ilkin bir matematikçi, Cambridge’de uzun yıllar ders veriyor, bu alandaki en önemli çalışması öğrencisi Russell’la birlikte yazdıkları üç ciltlik Principia Mathematica. Sonra, 60’lı yaşlarına iyice yaklaştığında, felsefeye olan ilgisi giderek ağır basmaya başlıyor.''

Moderatör: Utku Özmakas

bottom of page