top of page

Punctum Söyleşileri Etkinlik Takvimi

Punctum Dergi


12/23 | Söyleşi

 

SIRADAKİ ETKİNLİKPunctum Edebiyat Söyleşileri

SÜREYYYA EVREN

(Moderatör: Cana Bostan)


Tarih: 21 Şubat 2024, Çarşamba

Saat: 18.30

Yer: TESAK, Kadıköy


Punctum Edebiyat Söyleşileri'nin Şubat ayındaki konuğu yazar Süreyyya Evren. Moderatörlüğü Cana Bostan'ın üstleneceği söyleşide yazarın son romanı Ortadoğu'da Bir Ülkenin Acil Durum Alarmı hakkında konuşulacak. Politik bir satir olarak değerlendirilebilecek eserden hareketle depremden sonra politik romanın imkanı değerlendirilecek. Bir politik öfke romanında komedinin işlevi ve sınırları tartışmaya açılacak. 


 

GEÇMİŞ ETKİNLİKLERPunctum Edebiyat Söyleşileri

SEMA KAYGUSUZ

(Moderatör: Cana Bostan)


Tarih: 17 Ocak 2024, Çarşamba

Saat: 18.30

Yer: TESAK, Kadıköy


Punctum Edebiyat Söyleşileri kapsamında konuğumuz yazar Sema Kaygusuz'du. Moderatörlüğünü Cana Bostan'ın üstlendiği söyleşide Kaygusuz'un roman ve hikâyelerinden hareketle, türlerarasılığı hatta inorganikliği de kapsayan biçimde başkası adına konuşmanın ya da sessizlik ethosunun

yazıyla ilişkisini konuştuk.

 


Punctum Edebiyat Söyleşileri

MURAT MENTEŞ

(Moderatör: Cana Bostan)


Tarih: 20 Aralık 2023, Çarşamba

Saat: 18.30

Yer: TESAK, Kadıköy


Punctum Edebiyat Söyleşileri kapsamında konuğumuz yazar Murat Menteş. Söyleşide Murat Menteş'in son romanı Afili Hafiye odağında polisiye türüne değinilecek. Fantastiği, gerçekliğin yapay biçimde devre dışı bırakılışıyla tanımlayan ve bu içeriği masal gibi kadim anlatılarla köklendiren romancının edebiyat nosyonunun farklı katmanları tartışmaya açılacak.


 


Punctum Edebiyat Söyleşileri

HAKAN BIÇAKCI

(Moderatör: Cana Bostan)


Tarih: 11 Kasım 2023, Cumartesi

Saat: 15.00

Yer: TESAK, Kadıköy


Punctum Edebiyat Söyleşileri kapsamında konuğumuz yazar Hakan Bıçakçı. Moderatörlüğünü Cana Bostan'ın üstleneceği söyleşi uykuların ve rüyaların, deliklerin ve boşlukların, unutulanların ve karanlıkta kalanların peşine düşen Hakan Bıçakçı'nın fantastikle gerçeği iç içe geçiren tekinsiz edebiyatı ve edebiyatının asıl kaynağı olan sinemayla ilişkisine odaklanıyor. 


Punctum Sinema Söyleşileri

DENİZ CELİLOĞLU

(Moderatör: Cana Bostan)


Tarih: 13 Ekim 2023, Cuma

Saat: 17.00

Yer: Robinson Crusoe 389 Kitabevi, Beyoğlu


Punctum Sinema Söyleşileri kapsamında 13 Ekim Cuma tarihinde, Cana Bostan moderatörlüğünde aktör Deniz Celiloğlu'nu ağırladık. Kuru Otlar Üstüne filmi hakkındaki söyleşimizi yakında Punctum Dergi YouTube kanalında seyredebilirsiniz.


Robinson Crusoe 389 Kitabevi'ne ev sahipliği için teşekkür ederiz.
Üst
bottom of page